איך לבצע חלוקת דירה לשני יחידות דיור במינימום תקציב – תכנון נכון ומדויק

16.05.2020

עבודתו של האדריכל אינו מסתכמת בשרטוט בעפרון על דף נייר או בסקיצה פשוטה בתוכנת מחשב, אדריכל מקצועי ורציני עוסק בהרבה מאוד תחומים כמו אומנות, הנדסה, טכנולוגיה ועוד ואם אתם מעוניינים בשינוי בעיצוב הדירה או הבית שלכם, בשינוי המבני של הבית או הדירה שלכם או בשינוי אופן החלוקה של החדרים בבית או בדירה שלכם האדריכל הוא […]

עבודתו של האדריכל אינו מסתכמת בשרטוט בעפרון על דף נייר או בסקיצה פשוטה בתוכנת מחשב, אדריכל מקצועי ורציני עוסק בהרבה מאוד תחומים כמו אומנות, הנדסה, טכנולוגיה ועוד ואם אתם מעוניינים בשינוי בעיצוב הדירה או הבית שלכם, בשינוי המבני של הבית או הדירה שלכם או בשינוי אופן החלוקה של החדרים בבית או בדירה שלכם האדריכל הוא הכתובת שלכם. על מנת להגיע לתוצאות הרצויות ועל מנת לסיים את השינוי עם חיוך רחב על הפנים עליכם למצוא איש מקצוע בעל ניסיון שהעבודה היא נר לרגליו אחרת אתם פשוט תהיו מאוכזבים ותצטרכו לבצע שינוי נוסף.

רוצים שינוי? לחשוב מחוץ לקופסה

במהלך חיינו אנחנו שומעים הרבה את הביטוי "לחשוב מחוץ לקופסה" ובהחלט אפשר לומר כשזה מגיע לתחום האדריכלות והעיצוב הביטוי הזה הוא נכון מאי פעם. שינוי המבנה או שינוי העיצוב תלוי הרבה מאוד ביצירתיות שלכם ובאופן המחשבה שלכם, אם אתם לא מצליחים להגיע לתוצאה הרצויה במוחכם ובמחשבה שלכם אין שום סיכוי שתצליחו להוציא לפועל את מה שאתם מתכננים. האדריכל שמלווה אתכם הוא למעשה המוציא לפועל, התפקיד שלו הוא לקחת את המחשבות, הרצונות והחלומות הערטילאיים שלכם ולהפוך אותם למציאות. אגב, יכול מאוד להיות שהחלום הראשוני שלכם לא יהיה אפשרי מבחינה טכנית אבל במצב כזה אדריכל טוב יציע לכם חלופות שיהיו אפילו טובות יותר מהתכנון המקורי שלכם.

חלוקת דירה ל-2 זה הטרנד של ימינו

אם אתם בעלי דירה שמשכירים את הדירה אתם בוודאי שוברים את הראש כיצד להרוויח ממנה יותר כסף. הטרנד העכשווי ביותר הוא לפצל את הדירה לשניים ואז למעשה אפשר להשכיר לשני אנשים שונים ולהרוויח יותר מאותו החלל. אם בעבר אנשים לא ששו לגור ביחידות דיור הרי שהיום המחשבה השתנתה ולכן חלוקת דירה אחת לשתי יחידות דיור היא צעד חכם ונבון שיכול לעזור לכם מאוד בעתיד. עם זאת, חשוב להבין שאם אתם מחליטים לבצע חלוקת דירה ל 2 יחידות דיור עליכם לקחת בחשבון שמדובר בהשקעה כספית ראשונה ואם אין לכם כרגע את הסכומים הדרושים מומלץ לדחות את השינוי למועד מאוחר יותר.

כיצד לבצע את החלוקה מבלי לקרוע את הכיס

אז חלוקת הדירה כאמור דורשת מכם הוצאה כספית לא מבוטלת אבל האם אפשר לבצע חלוקת דירות גם במחיר אטרקטיבי ומשתלם יותר? התשובה היא כן אבל זה מאוד תלוי בתכנון הראשוני שלכם וביכולת שלכם לעמוד בתקציב הראשוני שקבעתם לעצמכם מלכתחילה. פיצול דירות מגורים לטובת השכרה זו אופציה נהדרת מבחינתכם להרוויח הרבה יותר כסף מאותה הדירה, החוכמה היא לא להשקיע סכומים אדירים בהשקעה הראשונית אחרת לא רק שלא תרוויחו מכל השינוי אלא אפילו תפסידו ואז תגיעו למצב שאתם בכלל מתחרטים על כל ההשקעה.