אלו כלים תצטרכו בשביל לבצע שינויים בעיצוב הפנים בביתכם

16.05.2020

במקרים רבים אנחנו מבקשים לשנות את עיצוב הפנים בבתים שלנו. לפעמים הסיבה היא שהאופנות מתחלפות, ומה שלפני כמה שנים נתפש בעינינו כיפה נראה לנו כיום סתמי ומשמים, במקרים אחרים הסיבה היא שהצרכים שלנו השתנו עם הזמן, ולעתים אנחנו פשוט רוצים להתחדש ולחדש את המרחבים השונים בדירה. בכל מקרה ישנם מספר כלי עבודה חיוניים לצורך העיצוב […]

במקרים רבים אנחנו מבקשים לשנות את עיצוב הפנים בבתים שלנו. לפעמים הסיבה היא שהאופנות מתחלפות, ומה שלפני כמה שנים נתפש בעינינו כיפה נראה לנו כיום סתמי ומשמים, במקרים אחרים הסיבה היא שהצרכים שלנו השתנו עם הזמן, ולעתים אנחנו פשוט רוצים להתחדש ולחדש את המרחבים השונים בדירה. בכל מקרה ישנם מספר כלי עבודה חיוניים לצורך העיצוב מחדש וכדאי לדעת מהם.

מקדחה איכותית

מקדחה איכותית היא פריט חובה בכל בית, גם כדי לבצע תיקונים קטנים שוטפים וגם לצורך שינויים בעיצוב הפנים. עם מקדחה נוכל להוסיף מדפים במטבח, לתלות תמונה בסלון, לשבץ מראה בחדר הילדים וישנם כמובן עוד שימושים רבים לכלי עבודה זה.

חשוב להקפיד על רכישת מקדחה שמתאימה לצרכים שלנו ושבאופן כללי תהיה איכותית, עמידה ואמינה – ההמלצה היא לחפש דגם של יבואן מקיטה או יבואן בוש. פרמטרים אחרים שכדאי לקחת בחשבון כשבוחרים מקדחה מתוך שלל האפשרויות הקיימות הם קוטר הקידוח המרבי, ההספק, המומנט והאם מדובר במקדחה נטענת או לא. מבחינת קוטר מרבי, לצורך שינויים בעיצוב הפנים, שמטבעם לא מחייבים קידוחים עמוקים מאוד, תוכלו להסתפק בכלי שקודח בבטון עד לעומק של 10 מ"מ ובפלדה עד לעומק של 8 מ"מ. מבחינת ההספק, 600-700 וואט יספיקו במרבית המקרים לצורך העיצוב מחדש, בהנחה שהוא לא כולל פעולות מסיביות יחסית, מבחינת המומנט ההמלצה היא על דגמים בעלי מומנט של 7Nm ומעלה ומאחר השינויים בעיצוב הפנים מתבצעים רובם ככולם בקרבת מקור חשמל אין צורך במקדחה נטענת.

דרמל

דרמל הוא מולטיטול איכותי במיוחד. בין האפשרויות שמקנה כלי עבודה זה: שיוף, גילוף, חריצה, השחזה, כרסום, פוליש, ניסור, חריטה ועוד. כשאנחנו מעצבים את הבית מחדש ישנה סבירות גבוהה שנרצה לבצע אחת מהפעולות הנ"ל ועל כן כדאי להצטייד במולטיטול, ומאחר שדרמל הוא כבר שם נרדף לפריט זה (למרות שמדובר בחברה ספציפית אחת וישנן עוד אופציות שאותן מביא לארץ יבואן מקיטה) החיפוש הוא בדרך כלל אחרי דרמל (אם כי כמובן שאין סיבה לפסול על הסף אפשרויות אחרות).

כלי עבודה לצביעה

קרוב לוודאי שבמסגרת עיצוב הבית מחדש נרצה לצבוע קירות – גם כדי להעלים כתמים שהצטברו עם השנים וגם על-מנת להעניק להם מראה חדש, שובה לב וייחודי. לצורך צביעת הקירות יש להצטייד במספר כלים: רולר, מברשות (רצוי 2-3, בגדלים שונים, שישמשו למשל לצביעת משקופים וכו' ברמת דיוק מרבית) ומגש שעליו יונח הצבע (או אפילו דלי אם מדובר בצביעה רחבת היקף במיוחד). אופציה אחרת היא מרסס צבע חשמלי שהופך את מלאכת צביעת הקירות לפשוטה יותר, קלה יותר ומהנה יותר, ואם בחרתם באופציה זו יש לשים לב לגודל המיכל ולהתאימו להיקף העבודה. ציוד נוסף בכל מקרה הוא נייר לטש, כדי שהצביעה תתבצע על מרקם אחיד ונייר דבק כדי להגן על שקעים וכו'.

מסור

אם השינויים בעיצוב הפנים כוללים גם תיקוני רהיטים או הפיכת פריטי ריהוט ישנים לחפצים חדשים, ייחודיים ומעניינים, נידרש לצורך העבודה גם למסור. חשוב לבחור מסור איכותי – למשל כזה שמביא לארץ יבואן מקיטה – וזאת על-מנת שנהיה בטוחים שמדובר בכלי עבודה בטיחותי לחלוטין ואמין במיוחד. ישנו מגוון רחב של סוגי מסורים וכדאי להגיע לחנות כלי עבודה עם צוות בעל ידע ויושרה שיעזור לבחור את הכלי המיטבי עבורנו. סוג ספציפי של מסורים שכדאי להכיר הוא גרונג, מסור שמאפשר גם ניסור זוויתי ולא רק בקווים ישרים, ועל כן יצירת רהיטים מורכבים.

קרא עוד: עיצוב בתים פרטיים