"ישראלביץ', כולם יודעים שכלכלה זה עניין של מחזוריות. הסיבה לכך פשוטה, כלכלה היא סוגיה פסיכולוגית ולא סוגיה פיננסית. ומאחר וקברינטי הכלכלה בני אנוש הם ובני אנוש מחוברים בסופו של דבר ליצרים הטבעיים שלהם – אז תמיד אנחנו חוזרים לשורשים. לכן למשל כל תקופה מסוימת יש משבר כלכלי גדול או קריסה של הבורסה" זה מה שאמר […]

"ישראלביץ', כולם יודעים שכלכלה זה עניין של מחזוריות. הסיבה לכך פשוטה, כלכלה היא סוגיה פסיכולוגית ולא סוגיה פיננסית. ומאחר וקברינטי הכלכלה בני אנוש הם ובני אנוש מחוברים בסופו של דבר ליצרים הטבעיים שלהם – אז תמיד אנחנו חוזרים לשורשים. לכן למשל כל תקופה מסוימת יש משבר כלכלי גדול או קריסה של הבורסה" זה מה שאמר לי אחד מלקוחותיי, כלכלן במקצועו. האמת, הוא לא המציא את הגלגל, אבל הוא צודק. בני אדם הם צפויים ולכן מגמות זה דבר שחוזר על עצמו.

 

וילת חלומות או דירת יוקרה? וילה לוקחת

 

בעבר כולם רצו לגור בצמוד קרקע. רק – צמוד קרקע. אל תטעו, אנחנו לא מדברים על שנות ה60 בתקופה הזו לא היו הרבה ברירות, אנחנו מדברים על שנות ה90 ותחילת שנות ה2000 – מבנה יוקרתי היה כזה שהיה צמוד לקרקע. נכון היו גם "פנטהאוזים", אבל, הם, פשוט היו שם. מי שבאמת רצה סמל סטטוס היה גר בוילה.

 

מעדיפים להיות מחוברים לקרקע

 

ומה קורה היום? היום חברים, אנחנו שומעים כל שני וחמישי על בניין יוקרתי חדש שמתוכנן וכולם רצים אחר דירות היוקרה. אל תטעו, זה לא שכולם מעדיפים דירות יוקרה פשוט המגמה השתנתה בכדי לחסוך בצפיפות, אך עדיין, אי אפשר להתעלם מעליית כוחם של הבניינים הגבוהים. אבל, שימו לב, על מחזוריות דיברנו קודם לכן ובהקשר לכך צריך לומר – הביקוש לוילות, הרצון לוילות, הצורך ליהנות משקט וירוק בעיניים – חזר שוב ובגדול. היום אם תשאלו אנשים מה הם מעדיפים "וילת חלומות" או "דירת חלומות" בבניין יוקרתי – הם יגידו "וילה".

 

לוילה אין תחליף

 

צריך לומר, בסופו של דבר אין תחליף לווילה. השקט שהגינה מספקת לאחר שעברה את עיני האדריכל או הארכיטקט לצד המעצב שעיצבו את האווירה שנוצרה על ידי כל עלה ופרח, האגם הקטן שנושק לג'קוזי שלכם בצד הווילה, המשחק של האורות שמשתלב עם זוויות הבניה שעוצבו עם מיטב החומרים בענף. כל אלו – אינם ברי תחליף.

קרא עוד: עיצוב בתים | עיצוב דירות יוקרה