שינויים ותהליכים בענף הבנייה מתרחשים כל העת. עולם דינמי זה מושפע מאירועים אשר מתרחשים במישורים אחרים לגמרי וככזה הופך הוא לאחד מהענפים הרווים בסגנונות ובתצורות בנייה רבות מאוד. אותו היצע רב משתתף ביחסי הגומלין הללו ללא הרף. קשר שכזה ניתן למצוא בין עולם האופנה לפעילות האדריכלים הרבים. משרדי אדריכלות ומעצבי בתים נתונים להשפעות האופנה המתחלפת […]

שינויים ותהליכים בענף הבנייה מתרחשים כל העת. עולם דינמי זה מושפע מאירועים אשר מתרחשים במישורים אחרים לגמרי וככזה הופך הוא לאחד מהענפים הרווים בסגנונות ובתצורות בנייה רבות מאוד. אותו היצע רב משתתף ביחסי הגומלין הללו ללא הרף. קשר שכזה ניתן למצוא בין עולם האופנה לפעילות האדריכלים הרבים. משרדי אדריכלות ומעצבי בתים נתונים להשפעות האופנה המתחלפת וככאלו מנסים לשלב אלמנטים עם רעיונות הגזורים מענף הזה אל תוך פרויקטים של בניית מבנים חדשים. עובדה זו מביאה לקוחות קצה אשר מסתייעים באנשי המקצוע הללו, לשלב נראות שונה וסגנונות חדשים בכל פעם מחדש.

 

כיצד בא לידי ביטוי הקשר בין אופנה לאדריכלות כיום?

 

מגמות ושינויים המרחשים בעולם האופנה באים לידי ביטוי בשינויים בחומרי הגלם, בשימוש בחומרים הקיימים, בשילוב סגנונות אשר בעבר נחשבו ללא קשורים האחד לשני ועוד. כאשר משרדי אדריכלים ניגשים לקראת פרויקטים חדשים הם מבקשים לשלב את אותם שינויים גם בעבודתם בשטח.

 

כך למשל, סגנונות אשר בעבר היו חד גוניים ומאוד ברורים, הפכו עם הזמן להיות הטרוגניים. מה שסייע לשילוב הנ"ל הינו העובדה שיותר ויותר אדריכלים פתוחים כיום לקו מחשבה שונה ומאתגר הרבה יותר. התחרות הרבה בענף הבנייה נתנה את הטון ועל כן מציאת סגנונות חדשים ופורצי דרך היא כיום מחשבה המלווה משרדי אדריכלים רבים. גם הלקוחות עצם מבקשים תכנונים של בתים ומבנים שונים בצורה שונה מבעבר והדרישות הן יותר קונקרטיות ומאתגרות.

 

חשוב להבין כי אם נחפש אחר מבנה עבורנו, נוכל להתרשם מתמורות אשר החלו את דרכן בעולם האופנה ולנסות ולהשליך אותן בפגישות שנבצע עם האדריכל או עם אותו מעצב בתים. חשוב מאוד כי נבין את המטרות שלנו מבעוד מועד כדי שלאנשי המקצוע יהיה קל יותר להבין במה מדובר ובאיזה נתיב בדיוק מוטב שנצעד. להבנה הראשונית שלנו חשיבות רבה. ההשפעה יכולה להיות גם במישור הכלכלי, וכמובן נוכל תמיד לחסוך זמן יקר, אם נבין את המטרות ונגדיר את היעדים שלנו כפי שצריך.

 

בסופו של דבר ניתן לסכם ולומר כי עולם האופנה שקול בכמה מאפיינים לעולמם של האדריכלים. גם אלו וגם אלו מנסים לחדש כל העת ללקוחותיהם ולהעניק את השירותים הטובים ביותר הן בתכנון והן במוצר הסופי. כדי שאנו נהיה אלו שנהנה מהמוצרים ומבית איכותי ומעוצב, כל שעלינו יהיה לעשות הוא לבחור את האדריכל הטוב ביותר מהבחינה הזו, וכך נצליח במשימתנו.

 

קרא עוד: עיצוב דירות יוקרה | תכנון אדריכלי