עולם עיצוב הבתים רווי ומגוון מאוד. אם בעבר היו אנשים המבקשים לערוך משימות של עיצוב הדירה, מבצעים רק פעולות ספציפיות, הרי שכיום כל פעולה שכזו מתוכננת ומבוצעת לאחר מחשבה עמוקה ותוך שימת דגשים על פי תאוריות שונות. אחד הדברים החשובים להם ניתן דגש בתחום זה הנו התאורה של החדר. באופן כללי, חשיבות התאורה בחלל הבית […]

עולם עיצוב הבתים רווי ומגוון מאוד. אם בעבר היו אנשים המבקשים לערוך משימות של עיצוב הדירה, מבצעים רק פעולות ספציפיות, הרי שכיום כל פעולה שכזו מתוכננת ומבוצעת לאחר מחשבה עמוקה ותוך שימת דגשים על פי תאוריות שונות. אחד הדברים החשובים להם ניתן דגש בתחום זה הנו התאורה של החדר. באופן כללי, חשיבות התאורה בחלל הבית הנה גדולה מאוד. לא כולם שמים לב ליתרונות ולחסרונות אותם תאורה מדויקת יכולה להעניק. על כן בבואנו להתחיל בפעולות של שיפוץ הבית שלנו, ניתן דגש רב בנוגע לחשיבות התאורה בחלל הבית ועל זאת נודה בהמשך.

 

מהם היתרונות היחסיים כלפי חשיבות התאורה בחלל הבית שלנו?

 

ישנם כמה דברים אשר תאורה נכונה יכולה להביא לביתנו. בראש ובראשונה מבחינה בריאותית, שילוב של תאורה טובה וטבעית מסייע מאוד. ידוע כי תאורה טבעית (אור השמש) טוב יותר ומעניק אנרגיה רבה ואווירה חיובית לנמצאים בחלל הדירה. בנוסף לזאת גם בהיבט הכספי חשיבות התאורה בחלל הבית יכולה להוזיל עלויות אם היא מתקיימת בצורה טובה. לכן סיבות אלו ואחרות מספיקות לנו כדי להבין שאנחנו צריכים לקחת לתשומת ליבנו כל עת שנבצע עיצוב מחודש, או שיפוץ לדירה.

כדי לדעת כיצד ליישם את המשימות העומדות כאשר נחשוב על חשיבות התאורה בחלל הבית, יש להתייעץ עם האנשים המעורים בכך. ניתן תמיד להיכנס לאחר או לכמה אתרי אינטרנט המדברים על הסוגיה הזו ולראות ולקרוא על דוגמאות בהן הותקנה התאורה כפי שצריך. בנוסף לקריאה על הדברים אשר יש לבצעם כפי שצריך נוכל לתמיד גם ללכת ולראות דוגמאות מוחשיות בחנויות המשווקות גופי תאורה כדי לחוות במו עינינו כיצד יש להתקין גופי תאורה כנדרש.

גם אם נחכים בחומר כתוב וגם אם נצפה בדוגמאות, לא תמיד נדע כיצד ליישם אותן בבית. כפי שהבנו, חשיבות התאורה בחלל הבית הנה רבה מאוד. לכן סיוע במשרד אדריכלים או במשרד בו יימצאו מעצבי בתים יועיל עד מאוד. פגישת היכרות בה נתאר את החללים שיעוצבו מחדש, לצד התקציב העומד לרשותנו וכמובן המטרות העיצוביות להן אנו שואפים, תשפוך בפנינו שלל אפשרויות בהן ניתן יהיה לבצע פעולות התקנת מנורות וגופי תאורה כך שנמקסם את ההצלחה שלנו בהיבט הזה. באם לא נתפשר בתחום זה ונעשה את כל הדרוש כפי שצריך – נזכה לתאורה הבנויה בצורה נכונה שתעזור בפן הבריאותי וכמובן בפן הכלכלי לאורך השנים הבאות.

 

קרא עוד: ארכיטקט | עיצוב הבתים