אדריכל – ולמה כדאי בית בעזרתו

16.05.2020

אדריכל – ולמה כדאי בית בעזרתו אנשים חולמים לגור בבית שמעוצב ומתוכנן על פי טעמם. הבית אמור להיות נעים, נוח, יפה ובטוח למגורים. ההשקעה בבית הנה יקרה כספית אבל גם רגשית. הקמת בית המשלב תכניות ועד למגורים רצופה מכשולים ומורכבת מאוד. בגלל כל הסיבות הללו ואחרות נוספות מומלץ להפקיד את תכנון הבית ועיצובו בידי אדריכל […]

אדריכל – ולמה כדאי בית בעזרתו

אנשים חולמים לגור בבית שמעוצב ומתוכנן על פי טעמם. הבית אמור להיות נעים, נוח, יפה ובטוח למגורים. ההשקעה בבית הנה יקרה כספית אבל גם רגשית. הקמת בית המשלב תכניות ועד למגורים רצופה מכשולים ומורכבת מאוד. בגלל כל הסיבות הללו ואחרות נוספות מומלץ להפקיד את תכנון הבית ועיצובו בידי אדריכל מיומן שזהו מקצועו. לאדריכל יש ראיה כוללת שלוקחת בחשבון את כל האלמנטים וביניהם: מיקום המגרש, כללי הבניה במקום, תקציב, טעם אישי, צרכים, ראיה עתידית וכדומה. לכן כדאי להפקיד את תכנון הבית בידי אדריכל. הדבר יספק שקט נפשי, יחסוך זמן רב ועגמת נפש מיותרת.

 

תהליך מורכב

 

כאמור, תכנון בית מהיסוד הנו תהליך מורכב מאוד. יש המון סגנונות בניה ויש צורך לתכנן את החללים הפנימיים שיהיו פונקציונליים. יש סוגי חומרים שונים שנועדו לחיפוי חיצוני ופנימי, לריצוף ועוד. צריך לבחור שירותי נגרות, להתאים עבודות האלומיניום ועוד. אדריכל מלווה את הפרויקט מתחילתו ועד קבלת המפתח. בכל תהליך בנייה יש את בניית השלד וזאת עושים באמצעות קבלן שלד ועם תכניות קונסטרוקציה שמאושרות ומפוקחות על ידי מהנדסים מורשים. לאחר מכן, יגיעו עבודות הגמר שכוללות ריצוף, טיח, צביעה, הקמת מערכות חשמל. אינסטלציה, תקשורת ועוד. מקדישים תשומת לב מיוחדת לנושא האיטום שחשיבותו רבה. בית חייב להיות אטום לחלוטין מכל עבריו, כולל גגות, מרפסות חיצוניות קיימות פתחים שונים וכדומה.

 

עיצוב פנים

 

חלק חשוב בכל תכנון בית הנו עיצוב הפנים שלו. לעיצוב הפנימי יש השפעה מרחיקת לכת על איכות החיים של בני הבית. מעצב פנים מעצב חללים וחדרים שחלקם פרטיים, וכן את החללים הציבוריים. הוא משתמש בחומרים שונים דוגמת: עץ, אבן לסוגיה, גבס, זכוכית, מתכות שונות לצורך חיפוי קירות, בניית נישות, הקמת מעקות ועוד. בנוסף, ימקם גופי תאורה, פתחי מיזוג אוויר, שקעי טלפון ותקשורת אחרת ועוד. כל המכלול הזה  מחייב מחשבה עמוקה ונועד ליצור מרחב הרמוני ופונקציונלי שישרת באופן מיטבי את כל הדיירים.

 

איטום יעיל

 

חדירת מים לתוך הבית הנה צרה צרורה ויש לעשות הכול כדי להימנע ממנה. אדריכל מקצועי נותן דעתו לנושאים אלו וכולל אותם בכל מפרט גימור בניה שהוא מכין. יש שיטות איטום שמתאימות לגגות שטוחים או משופעים. תכנון בית ברמה מקצועית הכולל איטום גגות שחשיבותו רבה ומכרעת, נעשה באמצעות יריעות ביטומניות משובחות, באמצעות זיפות, או בעזרת חומרי איטום משחתיים המבוססים על חומרים ביטומנים, פוליאוריטנים ואקריליים. כמו כן, חשוב לאטום מרפסות חיצוניות, קירות חיצוניים, מסביב לחלונות ולפתחים ואפילו בקרקעית הבניין. לצד האיטום מבצעים עבודות בידוד שמעניקות הגנה מפני חום וקור חיצוניים. במקרים רבים עבודות האיטום והבידוד כרוכות אלו באלו.  יש צורך לדאוג לאיטום טוב כבר בעת הבנייה על מנת להשאיר את הבית יבש גם בעונות הרטובות ביותר. אדריכל יבחר בשיטות איטום מעולות שאף משתלבות יפה במראה הבית החיצוני והפנימי.

 

קרא עוד: עיצוב בתים