עיצוב בתים – דן והילה ישראלביץ

16.05.2020

עיצוב בתים – הבית כראי הנפש ננסה לתמרן בין הרצונות, המגבלות והצרכים בבואנו לתכנן ולעצב את סביבת המחייה שלנו. חלל הבית מהווה דרך ביטוי מושלמת, ברורה וחד משמעית, לייחודיות שלנו, למי אנחנו ומה אנו מיצגים. כל מי שנכנס אלינו לביקור, מקבל טעימה קלה מאתנו. עיצוב בתים טוב, יעיל וייחודי, יזכה אותנו בביטויי הערכה ויעורר עניין […]

עיצוב בתים – הבית כראי הנפש

ננסה לתמרן בין הרצונות, המגבלות והצרכים בבואנו לתכנן ולעצב את סביבת המחייה שלנו.

חלל הבית מהווה דרך ביטוי מושלמת, ברורה וחד משמעית, לייחודיות שלנו, למי אנחנו ומה אנו מיצגים. כל מי שנכנס אלינו לביקור, מקבל טעימה קלה מאתנו. עיצוב בתים טוב, יעיל וייחודי, יזכה אותנו בביטויי הערכה ויעורר עניין אישי בנו ובדרכי הפעולה שלנו – אנחנו נסקרן!
הדרך הטובה והזולה, לגיבוש סגנון עיצובי, היא עלעול בקטלוגים לעיצוב פנים, ביקור בתערוכות של חנויות ריהוט (כמו איקאה) ויעוץ עם קרובים.

 

תקציב

 

עיצוב בתים – במגבלה נמצא את העוצמה הפנימית שלנו. דרך תכנון קפדני של האדריכל, נבחר את הדרכים הקצרות והיעילות ביותר להשגת חזוננו. נוכל להתייעץ בפורומים בנושא ולקרוא מאמרים. אך גם לימוד מעמיק, לא יפתח בפנינו את כל הטריקים המקצועיים להגיע לתוצאה מרשימה בעלות מינימלית, לא תמיד נוכל להתפנות ולעצב בחומרים זמינים, כפי שהוצג לנו בסדרות העיצוב הטלוויזיוניות. פה נכנס המעצב המקצועי, שיתאם בין ציפיותינו והמציאות ויתפעל את בעלי המקצוע בצורה אופטימלית עם תכנית ברורה, עם כתב חומרים מדויק וגישה אל ציוד, חומרים ושיטות עבודה מתאימות.

 

צרכים – עיצוב בתים

 

מה מרכז החיים שלנו בבית? אנחנו צופי טלוויזיה אדוקים? משפחה ברוכת ילדים? מארחים תדיר? אולי חובבי דגים בעלי אקווריום טרופי מרשים שמעסיק אותנו שעות רבות?
יהיה הדבר אשר יהיה, הוא יקבל את תשומת הלב העיצובית המרבית, בנוחות, במרכזיות ובנגישות.
הבית צריך להכיל מעגל חיים שלם של דייריו, לאורך זמן ובתנאים משתנים: ילדים בשלבי הגדילה שלהם – ינקות, ילדות והתבגרות. התאמה למבוגרים – הורות, תעסוקה והזדקנות, גמישות ביכולת התאמת הבית לבעלי מגבלות – נגישות מרבית לחללים המרכזיים, תאורה לבית, מפתחים רחבים מספיק למעבר כיסא גלגלים ושימוש מינימלי במפלסים פנימיים.

ההחלטות הנדרשות לתכנון עיצוב בתים, הקמה וביצוע הן רבות. חשוב לארגן את החלל בו נחיה והמקום בו נשהה מרב ימינו, באופן שיהיה נח לנו והולם את אורח חיינו.
האם בגלגולי חיינו, יישאר עדין המקום רלוונטי עבורנו? לא נוכל לדעת, אך ככל שנתכונן באופן מקצועי ומושכל יותר, כך העתיד יהיה קל יותר.

ראה עוד: אדריכלים מומלצים | עיצוב וילות