בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מהמעמד הבינוני שואפים לעצב את הבתים שלהם בסגנון עיצוב יוקרתי, גם אם הלכה למעשה הבית עצמו לא נבנה בסגנון ארכיטקטוני יוקרתי. הכוונה היא לבתים פחות או יותר סטנדרטיים שבעזרת הרבה יצירתיות והשקעה כספית לא גבוהה במיוחד, הופכים לבתים בעלי אווירה יוקרתית לכל דבר ועניין מרגע הכניסה אליהם. במאמר שלפניכם נפרט […]

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מהמעמד הבינוני שואפים לעצב את הבתים שלהם בסגנון עיצוב יוקרתי, גם אם הלכה למעשה הבית עצמו לא נבנה בסגנון ארכיטקטוני יוקרתי. הכוונה היא לבתים פחות או יותר סטנדרטיים שבעזרת הרבה יצירתיות והשקעה כספית לא גבוהה במיוחד, הופכים לבתים בעלי אווירה יוקרתית לכל דבר ועניין מרגע הכניסה אליהם.

במאמר שלפניכם נפרט אודות כמה אלמנטים פשוטים יחסית שיכולים ליצור תחושה של יוקרתיות גם בבתים סטנדרטיים וכמובן שעל אחת כמה וכמה בבתים יוקרתיים.

 

עיצוב יוקרתי לבית – שינוי של חלוקת החלל

 

אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב של בתי יוקרה הוא תחושת המרחב. לרוע המזל בבתים רבים החלוקה הראשונית של החלל "חונקת" את המרחב וגורמת לתחושה של צפיפות וחוסר אוויר. במקרים רבים ניתן על ידי שבירה של שניים או שלושה קירות לכל היותר לבטל את אחד החדרים שלא נמצא בשימוש וליצור תחושת מרחב שהולמת בית יוקרתי.

באותה נשימה יש לציין כי על ידי דילול של הרהיטים וניקיון של הקירות משפע התמונות, אביזרי הנוי והקישוטים, ניתן גם כן לשפר את תחושת המרחב, לנטרל את תחושת העומס או המחנק ולהפוך את הבית לאלגנטי יותר ויוקרתי יותר מבחינה עיצובית.

 

שימוש בחומרי גלם איכותיים

 

אלמנט בסיסי נוסף הקשור לעיצוב יוקרתי הוא השימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר שישנם. כך לדוגמה על ידי החלפת השיש הזול בשיש איטלקי יוקרתי והטמנה של גופי תאורה נסתרים לאורך משטח העבודה ניתן בקלות רבה להפוך מטבח סטנדרטי למטבח יוקרתי והדבר נכון גם לגבי שאר החדרים בבית. האיכות הגבוהה של חומרי הגלם תשפיע רבות על מראה הריצוף, חיפוי הקירות ועוד.

אם כבר באיכות עסקינן, הרי שאין כל סיבה לעצור בחומרי הגלם. האיכות הגבוהה שמהווה שם נרדף ליוקרה צריכה לבוא לידי ביטוי גם ברהיטים וגם וילונות, במוצרים החשמליים ועוד. כך למשל ספה סטנדרטית של איקאה יכולה להתאים כמו כפפה ליד לסלון של זוג סטודנטים, אבל פחות תתאים לבית יוקרתי.

 

נוחות לפני הכול

 

האלמנט האחרון שחשוב להזכיר בהקשר של עיצוב יוקרתי לבית הוא אלמנט הנוחות ויש שיאמרו, אלמנט הפינוק. שימו לב – גם העיצוב היוקרתי ביותר והמרשים ביותר לא ייחשב כמוצלח במידה והיוקרה תבוא על חשבון הנוחות.

בית יוקרתי הוא לא רק בית רב רושם, אלא בית שמאפשר לדיירים ליהנות מאיכות חיים גבוהה ומנוחות מרבית. הכוונה היא שבמידה ואתם מעוניינים להגדיל את השטח של הסלון, עליכם לוודא שההרחבה לא באה על חשבון מרחב המחיה שלכם בחדר השינה למשל.

 

קרא עוד: אדריכלות | משרדי אדריכלות | ארכיטקט | עיצוב בתים