לקום בבוקר לגשת אל מכונת הקפה, למזוג קפה ולצאת ליום עבודה מוצלח. יום מוצלח מתחיל בתכנון מוצלח של המטבח. עיצוב מטבחים מקצועי מתחיל במחשבה תחילה. על מנת שבני המשפחה ישבו מסביב לשולחן המשפחתי בהנאה רבה, תפקידו של האדריכל לראות את התמונה הכוללת, כלומר לתת ביטוי לרצונות של בני המשפחה. המקום המרכזי בבית המטבח נחשב לאחד […]

לקום בבוקר לגשת אל מכונת הקפה, למזוג קפה ולצאת ליום עבודה מוצלח. יום מוצלח מתחיל בתכנון מוצלח של המטבח. עיצוב מטבחים מקצועי מתחיל במחשבה תחילה. על מנת שבני המשפחה ישבו מסביב לשולחן המשפחתי בהנאה רבה, תפקידו של האדריכל לראות את התמונה הכוללת, כלומר לתת ביטוי לרצונות של בני המשפחה.

המקום המרכזי בבית

המטבח נחשב לאחד המקומות המרכזיים בבית וכולל מלאכת מחשבת של לא מעט בעלי מקצוע החל מעבודות נגרות ועד עבודה של אדריכל. בשנים האחרונות ניתן לראות את השינוי שחל במראה המטבח בזכות עיצוב מטבחים מקצועי ההופך את המטבח למרכז הבית ומקום בו הדיירים המתגוררים בבית מבלים לא מעט.  אם פעם המטבח היה חבוי אל הכלים, הרי כיום המטבח נחשב לחלק מרכזי מהבית כזה.

 

עיצוב מטבחים  – איך מתחילים?

 

  • בחינת צרכים: לפני שמתחילים לדמיין את המטבח המושלם, חשוב לעצור לרגע ולבחון את הצרכים של דיירי הבית- האם מדובר במקום הנועד אך ורק לבישול או מקום שנועד גם לארח בני משפחה או חברים. חשוב מאד להגדיר מהו המטבח על מנת שיהיה אפשר להגדיר גם מסגרת תקציב.
  • בהתאם לאופי: עיצוב המטבח לא תלוי רק באופנה או רק בהתאם לחוות הדעת של האדריכל אלא גם בהתאם לאופי של המשפחה. כך למשל, דירה של מבוגרים אינה יכולה להיות דירה רחבת ידיים אלא דירה בה הם יכולים למצוא את החפצים שלהם במהירות ובקלות. לעומת זאת, דירה של משפחה יכולה להיות רחבת ידיים אבל מחייבת גם מקומות אחסון רבים על מנת שהילדים לא יפצעו כתוצאה מהכלים החדים.
  • בהתאם לתקציב: לעתים יש לנו חלום לעצב את המטבח בדיוק כמו שראינו בקטלוג של חברת מטבחים, אבל המציאות אינה מאפשרת זאת. מה אפשר לעשות במקרה הזה? במקרה הזה, אפשר לבצע עיצוב באמצעות החלפה של אריחים מעל השיש או להחליף את השיש.

 

קווים לדמותו של מעצב מטבחים מקצועי

 

אז מיהו אותו מעצב מטבחים מקצועי אשר אחראי על עיצוב מטבחים מקצועי? ננסה לשרטט קווים לדמותו. מעצב מטבחים הוא מי שיש לו את הידע הרחב ביותר בכל הקשור לנושא של עיצוב מטבח. ביכולתו להתאים את המטבח בדיוק לצרכים של הדיירים תוך התבוננות בשטח המטבח והתאמה של יצירת סביבה נוחה. כמו כן, מעצב מטבחים יודע לשלב בין נוחות לבין אסתטיקה מה שהופך את השהייה בחלל המטבח לנעימה יותר. כאשר אנו מתבוננים על המטבח לא תמיד אנו רואים את התמונה הכוללת אלא רק את מה שאנחנו מעוניינים לראות ולכן חשוב לשלב בתהליך מעצב מטבחים. מעצב מטבחים ידע לשלב בין יופי לבין פרקטיקה ולתת את המגע הנכון למטבח שלכם כך שתוכלו ליהנות מהתוצאה לאורך זמן רב.

 

קרא עוד: עיצוב בתי יוקרה | עיצוב בתים