5 גורמים שהופכים פרויקט מגורים למבוקש

16.05.2020

רכישת דירה הנה הוצאה גדולה, אשר אם איננו אנשי נדל"ן או משקיעים, אנחנו עתידים לבצע אותה רק לעתים רחוקות, מאחר ורוב רוכשי הדירות הגרים בהן אינם נוטים להחליף את מקום מגוריהם לעתים תכופות (בניגוד לשוכרי הדירות). פועל יוצא מכך, הן ההקפדה והמחשבה המעמיקה בבחירת הדירה המתאימה, בסביבה המתאימה. דירה שתוכל לשרת אותנו שנים רבות, או […]

רכישת דירה הנה הוצאה גדולה, אשר אם איננו אנשי נדל"ן או משקיעים, אנחנו עתידים לבצע אותה רק לעתים רחוקות, מאחר ורוב רוכשי הדירות הגרים בהן אינם נוטים להחליף את מקום מגוריהם לעתים תכופות (בניגוד לשוכרי הדירות). פועל יוצא מכך, הן ההקפדה והמחשבה המעמיקה בבחירת הדירה המתאימה, בסביבה המתאימה. דירה שתוכל לשרת אותנו שנים רבות, או לפחות, עד שנחליט כי הגיעה העת להחליפה בדירה אחרת, המתאימה יותר למצבנו ולנסיבות.

 

מהי חשיבותה של סביבת המגורים?

 

מעטים מאד המקומות בהם אתם נכנסים הביתה, נועלים את הדלת, וכל מה שנשאר "בחוץ" איננו נוגע לכם. זה יכול להתחיל ב"קטן" בבניין עצמו ובשכנים הדרים בו, להמשיך למעגל הבא – שהוא הקרבה המיידית לבניין (כבניינים הסמוכים) ולהתרחב ולהגיע אף לשכונה כולה. לסביבה מגורים טובה (עבורכם, מאחר ומדובר בנושא סובייקטיבי למדי) ישנה חשיבות רבה, מאחר ואתם פוגשים "אותה" בדרככם לעבודה ובחזרה ממנה, בצאתכם עם הילדים לגינת השעשועים, בטיול הלילה עם הכלב או בעת ריצת הערב שלכם.

 

להלן 5 גורמים שהופכים כל פרויקט מגורים למבוקש יותר

 

  • שירותים עירוניים ומוסדות חינוך – גם אם כרגע אין לכם ילדים, דעו כי שכונות ואזורים המשופעים במוסדות חינוך כגנים, בתי ספר יסודיים ותיכונים, נחשבים לאזור טובים, מכיוון שהשקעה בחינוך מעידה על תשומת לב לדור העתיד.
  • נגישות תעבורתית ומקומות חניה (לבעלי הרכבים) – אין צורך להסביר מדוע שני גורמים אלה (או נכון יותר, העדרם) עלולים להרתיע רוכשי דירות פוטנציאליים מרכישת דירה באזור כזה.
  • מבחר מקומות בילוי ותרבות שעות פנאי – החל מפעילויות חינמיות כגינות שעשועים וגינות כלבים וכלה בבתי קולנוע, מסעדות ובתי קפה, מגוון גדול של פעילויות שעות פנאי עשוי להקל עליכם לא רק כהורים, אלא אף להיות מועיל עבור התפתחותכם האישית והחברתית. פרויקטים כמו פרויקטים חדשים בקרית אתא עשויים לספק לכם את ה-V לפרמטר זה.
  • מגוון מקומות תעסוקה – פרמטר זה הולך, לרוב, יד ביד עם פיתוח האזור מבחינת מרכזי קניות וקניונים, שנחשבים ל"יצרני" מקומות עבודה בשפע לעובדים לא מקצועיים.
  • הרכב האוכלוסייה מבחינה סוציו-אקונומית – ככלל, רובנו מחפשים את קרבת הדומים לנו מבחינה סוציו-אקונומית. סביבה הומוגנית מצמצמת את הסיכון בהתנגשויות שונות.

 

לסיכום

 

אמנם איננו דומים לבני דור הקודם לנו, אשר רכש דירה אחת בלבד ובה חי את כל חייו, ואנחנו נוטים להחליף מקומות מגורים לעתים קרובות יותר ממנו, אולם, למרות זאת, רכישת דירה הנה צעד חשוב, שיש להתייחס אליו בכובד ראש ולבחון אותו מכל צדדיו. הכרת סביבת המגורים ובחינתה, בדיקת הפרויקט בזכוכית מגדלת ובעין ביקורתית, בנוסף לנתוני הדירה הספציפית שאתם מתעניינים בה, יכולה לצמצם את הסיכוי שתחושו לכודים וכבולים לדירה שרכשתם.

 

קרא עוד: אדריכלות