עיצוב דירות יוקרה הוא תחום התמחות העומד בפני עצמו בעולם עיצוב הפנים ובשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר אנשי מקצוע בישראל השולחים ידם בתחום זה, ככל הנראה על רקע העלייה בביקוש.   העיצוב היוקרתי מאפשר למעצב לתת דרור ליצירתיות שלו מצד אחד ומצד שני דורש מהמעצב לעמוד בקשר רציף עם בעלי הדירות וזאת כיוון שכאשר […]

עיצוב דירות יוקרה הוא תחום התמחות העומד בפני עצמו

 

בעולם עיצוב הפנים ובשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר אנשי מקצוע בישראל השולחים ידם בתחום זה, ככל הנראה על רקע העלייה בביקוש.העיצוב היוקרתי מאפשר למעצב לתת דרור ליצירתיות שלו מצד אחד ומצד שני דורש מהמעצב לעמוד בקשר רציף עם בעלי הדירות וזאת כיוון שכאשר מעצבים דירות יוקרה, ניתנת התייחסות מרבית לדרישות הלקוח ובכל מקרה ההתייחסות רבה יותר בהשוואה להתייחסות הניתנת לדרישות הבעלים של דירות מגורים סטנדרטיות.

לחיי ההבדל הקטן


להלן כמה אלמנטים המפרידים בין עיצוב של דירות יוקרה לבין עיצוב של דירות סטנדרטיות, רק על מנת לסבר את האוזן:

 

דירות יוקרה נהוג לעצב תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים יותר בהשוואה לחומרי הגלם בהם נעשה שימוש של עיצוב דירות מגורים סטנדרטיות. באופן כללי כאשר מעצבים דירות יוקרה יש לשים את הדגש על האיכות הגבוהה כשהכוונה היא לא רק לסוג הריצוף, לדרגת הגימור של חיפוי הקיר או של משטחי העבודה במטבח אלא גם לאיכות מערכת הישיבה בסלון, איכות המיטות בחדרי השינה, איכות הברזים, הכיורים, מוצרי החשמל ועוד.

 

אלמנט חשוב נוסף שיש להזכיר בהקשר זה הוא אלמנט הייחוד. בעוד שבדרך כלל לכל דירת מגורים סטנדרטית ישנן כמה אחיות זהות לחלוטין, הרי שדירות יוקרה ברוב המוחלט של המקרים מעוצבות באופן יוצא דופן כך שלא ניתן למצוא דירת יוקרה הזהה באופן מוחלט לרעותה. העיצוב משקף את האופי של הדיירים, את הצרכים האישיים שלהם ואת החזון שלהם לגבי הדירה המושלמת מצד אחד ואת היצירתיות ואת רמת הכישרון של המעצב מצד שני. השילוב הייחודי בין שני הצדדים מוליד בכל פעם תוצאה שונה ודירה ייחודית.

 

בדירות מגורים סטנדרטיות הדגש החזק מושם על הפונקציונליות ובמקרים רבים האלמנטים האחרים נזנחים לאנחות. בכל הקשור לעיצוב של דירות יוקרה, הרי שאף אלמנט לא מנגן כינור שני לאלמנט אחר. הפונקציונליות, הנוחות, הפינוק, העיצוב המיוחד, תחושת המרחב ולמעשה כל אלמנט ואלמנט שמרכיב את הדירה ואת העיצוב שלה שווים בפני המעצב.

לעבוד רק עם המומחים בתחום

 

כפי שציינו, כיום יותר ויותר מעצבי פונים לעסוק בתחום עיצוב דירות יוקרה אך כפי שוודאי אין צורך לספר לכם, רבים מהם לא באמת מחזיקים בידע הדרוש ובניסיון החשוב בתחום זה. לאור זאת ישנה חשיבות עליונה לערוך היכרות יסודית עם איש המקצוע שאתם מתעניינים לגביו, לבקש לראות עבודות קודמות, להתוודע לניסיון שרכש במהלך שנות עבודתו ועוד.


רק כך תוכלו לראות האם מדובר על איש מקצוע רציני ובעל מוניטין וניסיון או שמא מדובר על מעצב המעוניין להתנסות בתחום על חשבונכם.


ראו עוד:
בתי יוקרה | עיצוב פנים בתי יוקרה