תכנון ועיצוב פנים – תכנון והקמת הבית של נטלי פורטמן

תכנון והקמת הבית של נטלי פורטמן בישראל

תכנון ועיצוב פנים- הבית החדש שתיכננו והקמנו עבור נטלי פורטמן – דן והילה ישראלביץ' – בית החלומות של השחקנית נטלי פורטמן שוכן בארץ שטופת שמש, כנראה ישראל: כך לפחות סבורים האדריכלים הילה ודן ישראלביץ'.

זהו אתגר לא פשוט לתכנן בית ללקוח שאינו מוכר אישית, באתר עלום, אולם נבירה בראיונות ובתמונות באינטרנט העלתה כמה רעיונות. "ראינו וידאו של פפראצי שעוקב אחריה בשררות בן גוריון", מספר ישראלביץ', "היא הגיבה בכעס רב, חטפה ממנו את המצלמה והתחילה לצלם אותו".

זה נתן לנו הזדמנות לראות משהו מהאופי הפחות משוחק שלה, ובעיקר שהיא מאוד לא אוהבת חדירה לפרטיות.

הבית שעיצבו זוג האדריכלים מבקש לשקף את אופיה של השחקנית, שנע בין שבריריות שובת לב לבין הופעה אנרגטית על המסך וצורך מתמיד בחשיפה. הניגודים האלה באים לידי ביטוי בשני החומרים שמצויים במבנה: זכוכית עם פרופילי עץ קלאסיים ואלמנטים גושניים לבנים.

אין לטעות, זהו עיצוב בית המיועד לכוכבת הוליוודית, חללים גדולים ועשירים בשטח מצטבר של 700 מ״ר, בריכת שחייה ואזור אירוח גדול. המוחצנות של פורטמן והחיפוש אחרי אור הזרקורים מובעים במעטפת הלבנה והזוויתית שמספקת רקע להתרחשויות דרמטיות, "הגושים ממש תלויים ומטים ליפול", אומר ישראלביץ׳. בפנים, הגושים האטומים הלבנים נהפכים לחללים אינטימיים מוגנים. השכבה הפנימית סגורה יותר באופייה ומאפשרת לאור לחדור פנימה.

על מעגל חבריה הגדול של פורטמן למדו האדריכלים מקריאה באינטרנט. מחשש לחדירה לפרטיות בידי צלמי פפראצי חרוצים, מוקמו השימונים הציבוריים של הבית בקומה הראשונה והחללים הפרטיים בקומה השנייה.

זהו בית שהוא יותר פנטסיה מאשר מקום מגורים ממשי, אולם כפי שהם נוהגים עם כל לקוחותיהם, גם במקרה זה ניסו בני הזוג ליצור "פילטר אדריכלי" לרצונות ולצרכים של פורטמן.

לבסוף יש לשאול, אם בית החלומות אכן מתאים למגורים. ישראלביץ׳ מסכים כי בסופו של דבר הלקוח הוא מי שצריך לחיות את הבית כל יום, אבל מעריך כי "יש לה היכולת הכלכלית להרים ולתחזק בית כזה".

קרא עוד: עיצוב בתי יוקרה | תכנון אדריכלי