עיצוב פנים לבתי יוקרה

כל מי שנכנס לבית יוקרה יכול להבין תוך מספר שניות שהגיע לבית מסוג זה וזהו למעשה הקסם של העיצוב היוקרתי – לא צריך לפרוט אותו למילים או למסגר אותו בהגדרות כיוון שהוא מסוגל לדבר בעד עצמו. עם זאת, במידה ואתם עדיין מעוניינים לפרק את השלם לחלקיו ולהבין פחות או יותר במה נבדל עיצוב פנים בתי […]

כל מי שנכנס לבית יוקרה יכול להבין תוך מספר שניות שהגיע לבית מסוג זה וזהו למעשה הקסם של העיצוב היוקרתי – לא צריך לפרוט אותו למילים או למסגר אותו בהגדרות כיוון שהוא מסוגל לדבר בעד עצמו.

עם זאת, במידה ואתם עדיין מעוניינים לפרק את השלם לחלקיו ולהבין פחות או יותר במה נבדל עיצוב פנים יוקרתי מעיצוב פנים של דירות סטנדרטיות, הרשו לנו לחלוק עמכם כמה עקרונות חשובים.

מה מאפיין עיצוב פנים יוקרתי?

עיצוב בתי יוקרה ברוב המוחלט של המקרים מתאפיין בתחושה של מרחב, בשפע של אור טבעי ובזרימה טבעית של אוויר בין החללים בבית. במקרים רבים ישנה נטייה להעצים את המרחב הטבעי על ידי בחירה במינימום של אלמנטים לעיצוב הבית. על ידי שימוש בכמה שפחות רהיטים או פריטי נוי, ניתן להדגיש את גודלו של החלל וליצור תחושה משוחררת של מרחב וזרימה.

כמו כן ברוב בתי היוקרה המודרניים הנבנים כיום קיים דגש על שקיפות, על שילוב בין החוץ לפנים ועוד. בימינו רוב בתי היוקרה מצוידים בחלונות גדולים מאוד וממוקמים בצורה כזו שמאפשרת להם ליהנות משפע של אור טבעי ורוח במהלך היום.

ההתייחסות לדרישות הדיירים 

האופן שבו מתייחס המעצב לדרישות הלקוח הינו אחד האלמנטים שהכי מבדילים בין עיצוב בתי יוקרה לבית עיצוב סטנדרטי. כאשר מתכננים בית יוקרתי ניתנת התייחסות רבה ביותר לאורח החיים של הדיירים, לסגנון האירוח שלהם, לאופיים, לסגנון העיצוב המועדף עליהם ועוד, כשבמקרים מסוימים מדובר על ירידה עד לפרטים הקטנים ביותר.

חומרי הגלם המשמשים לעיצוב בתי יוקרה

אחד האלמנטים החשובים ביותר המפרידים בין עיצוב פנים יוקרתי לבין עיצוב פנים סטנדרטי הוא רמת האיכות של חומרי הגלם בהם נעשה שימוש. ישנם לא מעט דברים שניתן לזייף או אלמנטים שניתן לחקות, אבל לא כך הם פני הדברים בכל הקשור לאיכות חומרי הגלם. האיכות הגבוהה של חומרי הגלם משתקפת בכל אחד ואחד מהאלמנטים בחללים הפנימיים של הבית, החל מהריצוף וחיפוי הקיר ודרך הריהוט ואביזרי הטכנולוגיה וכלה בגופי התאורה ובחלונות. חומרי הגלם האיכותיים לא רק מבטיחים לדיירי הבית נוחות גבוהה יותר ונראות טובה יותר, אלא גם עמידות מרבית בפני שיני הזמן.

להכניס את החוץ אל הפנים

בימינו בתי יוקרה מנהלים מערכת יחסים מורכבת עם הסביבה המקיפה אותם. כך למשל נהוג לבנות היום בתי יוקרה מחומרים מקומיים, לשלב בקירות של הסלון וחדרי השינה חלונות גדולים שניתן להשקיף דרכם על הנוף מחוץ לבית ובאופן כללי ליצור אווירה של שקיפות ושל זרימה בין החוץ לבין הפנים.לאור זאת אין זה פלא שניתן לראות כיום שימוש אינטנסיבי מאוד בחומרי גלם שקופים כמו למשל זכוכית בעיצוב של בתי יוקרה.

לחיי המינימליזם

הסגנון השולט היום בתחום עיצוב בתי היוקרה בישראל הוא הסגנון המינימליסטי המאפשר להדגיש את ה"יש" דווקא בעזרת ה"אין". הכוונה היא לדוגמה לעיצוב שמתאפיין במיעוט של רהיטים ואביזרי נוי, שגורם לכל אלמנט ואלמנט בחלל לבלוט ולקבל נוכחות מרשימה. בנוסף לכך מקובל מאוד לעצב כיום בתי יוקרה בגוונים מונוכרומטיים או בשני צבעים מנוגדים בלבד (לרוב מדובר על שחור ולבן) על מנת להעניק לאווירה בחלל הבית תפנית לא צפויה ודרמטית משהו.

שילוב הטכנולוגיה בחיי היומיום

אנשי המקצוע שעוסקים בתחום של עיצוב בתי יוקרה צריכים להחזיק בידע רב בכל הקשור לחידושים הטכנולוגיים בתחום הביתי. הכוונה היא לא רק לחידושים בתחום מערכות הבקרה על מיזוג האוויר או התאורה אלא גם על האפשרויות השונות בהן ניתן לשלב לצורך העניין מערכת אבטחה מתקדמת מבלי לפגוע בקו העיצוב הנקי של הבית.

לסיכום חשוב לציין כי לא תמיד בהינתן כל האלמנטים שהוזכרו לעיל, העיצוב יתאים לבית יוקרה. על מנת לשלב בין האלמנטים השונים בצורה חכמה ויעילה שתניב תוצאות מוצלחות ומשביעות רצון, חשוב לעבוד אך ורק מול איש מקצוע שמתמחה בתחום באופן בלעדי.

משרד אדריכלים ישראלביץ הוא משרד ותיק ומוביל בתחום האדריכלות והעיצוב פנים הקיים מעל 20 שנה. המשרד מתמחה בתכנון ובניית בתי יוקרה ומרחבי חיים מפנקים. אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם הלקוחות, ובירור הצרכים עד הפרטים הקטנים ביותר, המשאלות והסגנון של כל אחד מהם. המשרד משלב בין יצירתיות, פרקטיות ואישיות, ומיישם את הפתרונות האדריכליים המתאימים ברמה הגבוהה ביותר.

נשמח לשמוע על הפרויקט הבא שלכם ולהגשים לכם את החלום