מי הוא הארכיטקט ומה תפקידו בתכנון הבית?

16.05.2020

מבנים רבים סובבים אותנו בכל עת. בשל העיסוק היומיומי שלנו אין אנו מתמקדים ומבינים כיצד כל מבנה שכזה תוכנן והוקם. בפועל, קיים תהליך מעניין ומרתק בו משולבים אנשי מקצוע איכותיים אשר נותנים כל אחד בתחומו את משנתם וחלקם בבנייה. אחד האנשים האמונים על התכנון המקדים של פרויקט בנייה מסוים הנו ארכיטקט הפרויקט. ארכיטקט (הידוע בכינוי […]

מבנים רבים סובבים אותנו בכל עת. בשל העיסוק היומיומי שלנו אין אנו מתמקדים ומבינים כיצד כל מבנה שכזה תוכנן והוקם. בפועל, קיים תהליך מעניין ומרתק בו משולבים אנשי מקצוע איכותיים אשר נותנים כל אחד בתחומו את משנתם וחלקם בבנייה. אחד האנשים האמונים על התכנון המקדים של פרויקט בנייה מסוים הנו ארכיטקט הפרויקט. ארכיטקט (הידוע בכינוי אדריכל) הנו המתכנן הן בצד הפונקציונלי והן במישור העיצובי את המבנה, יהיה אשר יהיה. סוגי הפרויקטים אשר עוברים תחת ידי הארכיטקט נעים בין מבנים פרטיים ועד למבנים מורכבים ציבוריים כגון גורדי שחקים, גשרים שונים וכיוצא בזה.

 

מהם יתרונותיו של ארכיטקט הפרויקט?

 

היתרון היחסי  אשר נובע מעצם היותו של הארכיטקט מעורב בכל פרויקט נדל"ני, הינו העובדה שיש מי שמרכז ולוקח את שלל האספקטים הקיימים בשטח: התקציב הקיים לצורך הקמת המבנה, אופי ותצורת הבנייה הנחוצה, האקלים אשר ישרור באזור המבנה לאורך השנים וכמובן דרישות בעלי הפרויקט או האנשים עבורם מוקם המבנה המסוים.  כאשר קיים גורם המקשר בין שלל המישורים הללו, העבודה נעשית קלה יותר.

בבואנו לבקש שירותי ארכיטקטורה עלינו להבין כי כמו בשאר התחומים, גם כאן יש לבצע מחקר והכרת הנפשות הפועלות, עוד טרם שכרנו את שירותי אנשי המקצוע. כמו כן מומלץ להביא את ארכיטקט הפרויקט לשטח עצמו, לסיור והכרת הסביבה, כדי שיבין היכן הדברים עומדים ומהן המטרות שלו.
באם קיימים מספר אנשים אשר צריכים להחליט על אופי ותהליך הבנייה, על הארכיטקט יהיה לגשר בינהם ולנתב אותם אל עבר הפתרונות ופעולות הנכונות שיש לבצע. בשל כך חשיבותו והימצאותו הנה כה משמעותית. כמובן שגם לאחר סיום הבנייה ילווה הוא את בעלי המבנה לשם בדיקות נוספות וגיבוש פתרונות לבעיות נוספות באם יהיו.

 

קרא עוד: אדריכלות | עיצוב בתי יוקרה | ארכיטקט