בתי יוקרה

תחת הגדרת המטריה "אדריכלות בתי יוקרה" מסתתרים אינספור סגנונות עיצוב ואינספור תתי הגדרות וזאת כיוון שהרי בניגוד למבנים המוקמים בשיטת הסרט הנע, הדומים זה לזה, הרי שאין בית אחד הזהה למשנהו. בתי יוקרה הם למעשה יצירות אמנות ארכיטקטוניות המשלבות בין הרוח והאופי של הדיירים במבנה לבין היצירתיות והכישרון של האדריכל והמעצב. מה כולל תכנון בתי יוקרה?

עם זאת, עדיין ניתן לשרטט כמה קווים המשותפים לבתי היוקרה הממוקמים בישראל כמו גם בעולם ובקווי הדמיון הללו נעסוק במאמר זה.

במה מתאפיינית אדריכלות בתי יוקרה?

טכנולוגיה

אחד מהאלמנטים הבסיסיים ביותר בכל בית יוקרה הוא השימוש בטכנולוגיה מתקדמת. הטכנולוגיה אמנם לא עומדת בדרך כלל במרכז הבמה, אבל השימוש בה בהחלט הופך את החיים של דיירי הבית לנוחים, מפנקים ונעימים יותר.

בתחום הטכנולוגיה הביתית מתרחשים שינויים מהירים כך שלא פשוט לפעמים לעקוב אחרי התמורות ואחרי החידושים בתחום, אך בדרך כלל בתים אלו יהיו מאובזרים במערכת חכמה לשליטה על התאורה ועל ההצללה, במערכת לשליטה מרחוק על הדלת הראשית, באפשרות לשלוט על מערכת המיזוג ועוד.

הטכנולוגיה המתקדמת תבוא לידי ביטוי מן הסתם גם במערכות המחשוב, במערכת הסאונד ועוד. כל זאת מבלי לכתוב על סידורי האבטחה ומערכות האבטחה המתקדמות שברוב המקרים מותקנות בבתים אלו עוד לפני כניסת הדיירים והעברת תכולת הבית.

אור, וכמה שיותר

אלמנט נוסף שמהווה אבן יסוד של כל בית יוקרתי הוא האור. בדרך כלל הם בנויים באופן כזה שבמשך רוב שעות היממה ישטוף אור טבעי את החללים השונים בבית בדגש על הסלון וחדר השינה. רוב בתי היוקרה מצוידים בחלונות גדולים וכמובן שערכו של הנכס גבוה יותר ככל שהנוף הנשקף מהחלונות הגדולים יפה יותר ומרשים יותר.

נוחות זהו שם המשחק

אלמנט נוסף שעובר כחוט השני בין כל בתי היוקרה באשר הם הוא אלמנט הנוחות. הנוחות באה לידי ביטוי לא רק בעיצוב של הבית, בגישה אליו או בתכנון של הזרימה בין החללים אלא גם במטבח המאובזר, בחדר האמבטיה המזמין וברהיטים. כך בבתים מודרניים בדרך כלל ניתן למצוא בריכה ו/או ג'קוזי חיצוני בגינה ועוד. הנוחות משתלבת נפלא עם אלמנט הפינוק שיכול לבוא לידי ביטוי למשל בגופי חימום המוטמנים ברצפה.

מעניין לגלות שבתי היוקרה לא בהכרח ממוקמים בשכונות יוקרתיות וכי במקרים מסוימים אם כי לא שכיחים במיוחד ניתן לאתר בתי יוקרה הממוקמים בשכונות המאוכלסות על ידי תושבים מהמעמד הסוציו אקונומי הבינוני. עם זאת, חשוב לציין שבאופן גורף העלות של בתי היוקרה גבוהה יותר מהעלות של בית סטנדרטי.

רוצים לעצב את בית החלומות שלכם? צרו איתנו קשר ישראלביץ אדריכלות בתי יוקרה