ההתייחסות לדרישות הדיירים    עיצוב בתי יוקרה הוא אחד האלמנטים הברורים ביותר המפרידים בין עיצוב של בתי יוקרה לבין עיצוב של מבנים סטנדרטיים הוא האופן שבו מתייחס המעצב לדרישות הלקוח. כאשר מתכננים בית יוקרתי ניתנת התייחסות רבה ביותר לאורח החיים של הדיירים, לסגנון האירוח שלהם, לאופיים, לסגנון העיצוב המועדף עליהם ועוד, כשבמקרים מסוימים מדובר על […]

ההתייחסות לדרישות הדיירים 

 

עיצוב בתי יוקרה הוא אחד האלמנטים הברורים ביותר המפרידים בין עיצוב של בתי יוקרה לבין עיצוב של מבנים סטנדרטיים הוא האופן שבו מתייחס המעצב לדרישות הלקוח. כאשר מתכננים בית יוקרתי ניתנת התייחסות רבה ביותר לאורח החיים של הדיירים, לסגנון האירוח שלהם, לאופיים, לסגנון העיצוב המועדף עליהם ועוד, כשבמקרים מסוימים מדובר על ירידה עד לפרטים הקטנים ביותר.

 

להכניס את החוץ אל הפנים

 

בימינו בתי יוקרה מנהלים מערכת יחסים מורכבת עם הסביבה המקיפה אותם. כך למשל נהוג לבנות היום בתי יוקרה מחומרים מקומיים, לשלב בקירות של הסלון וחדרי השינה חלונות גדולים שניתן להשקיף דרכם על הנוף מחוץ לבית ובאופן כללי ליצור אווירה של שקיפות ושל זרימה בין החוץ לבין הפנים.לאור זאת אין זה פלא שניתן לראות כיום שימוש אינטנסיבי מאוד בחומרי גלם שקופים כמו למשל זכוכית בעיצוב של בתי יוקרה.

 

לחיי המינימליזם

 

הסגנון השולט היום בתחום עיצוב בתי היוקרה בישראל הוא הסגנון המינימליסטי המאפשר להדגיש את ה"יש" דווקא בעזרת ה"אין". הכוונה היא לדוגמה לעיצוב שמתאפיין במיעוט של רהיטים ואביזרי נוי, שגורם לכל אלמנט ואלמנט בחלל לבלוט ולקבל נוכחות מרשימה. בנוסף לכך מקובל מאוד לעצב כיום בתי יוקרה בגוונים מונוכרומטיים או בשני צבעים מנוגדים בלבד (לרוב מדובר על שחור ולבן) על מנת להעניק לאווירה בחלל הבית תפנית לא צפויה ודרמטית משהו.

 

שילוב הטכנולוגיה בחיי היומיום

 

אנשי המקצוע שעוסקים בתחום של עיצוב בתי יוקרה צריכים להחזיק בידע רב בכל הקשור לחידושים הטכנולוגיים בתחום הביתי. הכוונה היא לא רק לחידושים בתחום מערכות הבקרה על מיזוג האוויר או התאורה אלא גם על האפשרויות השונות בהן ניתן לשלב לצורך העניין מערכת אבטחה מתקדמת מבלי לפגוע בקו העיצוב הנקי של הבית.

חשוב מאוד להבין כי עיצוב בתי יוקרה הוא מקצוע העומד בפני עצמו ולפיכך כאשר מחפשים את איש המקצוע הרלוונטי, יש לוודא כי מדובר על איש מקצוע שזהו תחום ההתמחות שלו וכי לא מדובר על איש מקצוע שעוסק בתחום לעתים נדירות או באופן מזדמן.