תכנון אדריכלי   במרוצת השנים הפך מקצוע האדריכלות למקצוע שדורש מיומנויות רבות. עידן המחשב אשר שינה את ההיסטוריה המודרנית, השפיע כמובן גם על מקצוע זה. יחד עם זאת, המחשב טומן בחובו מכשול רציני.  מצד אחד, בשביל להיות אדריכל מוביל חשוב לדעת להשתמש בפונקציות הממוחשבות דוגמת תוכנת האוטוקד והתלות  בסרגלים ובשולחנות השרטוט הגדולים הולכת ופוחתת עד […]

תכנון בתים פרטיים 

במרוצת השנים הפך מקצוע האדריכלות למקצוע שדורש מיומנויות רבות. עידן המחשב אשר שינה את ההיסטוריה המודרנית, השפיע כמובן גם על מקצוע זה. יחד עם זאת, המחשב טומן בחובו כמה מהמורות בדרך, כך למשל, על מנת להיות ולהיחשב אדריכל מוביל, חשוב לדעת להשתמש בתכנות הממוחשבות דוגמת תוכנת האוטוקאד / תוכנות D3 למיניהן וכיו"ב. בנוסף, מתכננים נעזרים פחות ופחות בסרגלים ובשולחנות השרטוט הגדולים, עד שאלה הופכים כמעט לחסרי שימוש (אולי ברמה העיצובית כפריט "רטרו" מגניב תלוי על הקיר), אך מנגד ישנו יתרון חשוב בהיעלמות השולחנות והוא צמצום שטחי המשרדים, שכן, קל יותר להעמיד כמה עמדות מחשב מאשר שולחנות שרטוט גדולים ומסורבלים, כמובן שגם הסקיצות האדריכליות הפכו להיות שימושיות אך ורק בהגעה אל "השטח" ואדריכלים מקצועיים יעדיפו להראות את תכניות העבודה ולהעבירן ללקוחות / בעלי המקצוע בקבצים ולא על גבי נייר.

ישנם אלו הטוענים כי ייתכן והבעיה המרכזית היא שהמחשב "מרחיק" את איש המקצוע מהמציאות המוחשית. סוציולוגים רבים טוענים כי הרחקת האדם מהדברים עצמם מעוותים אף את דרך התפיסה לגבי תחושת המימד, זה יכול להיות מתאים לאנשים שאינם מתמקצעים בתחום, אך, אדריכלים מנוסים מהמובילים בארץ יודעים להתגבר על מכשול שכזה ולחוש היטב את המרחב אותו הם אמורים לתכנן. חשוב לציין כי בתקופה שבה גם ילדים צעירים יכולים להשתמש בתוכנות עיצוב ולהפיק תכניות מרהיבות ומתוחכמות, מחויב על אחת כמה וכמה איש מקצוע, להעמיק עוד יותר בתחום, להתמחות ולהתמקצע עוד יותר ובכל אספקט בתחום, כמו למשל: סגנונות עיצוב, חומרי גלם, מפרטים טכניים, פתרונות פרקטיים יצירתיים, תכנון מורכב, דינמי ואין סופי של חללים משתנים ועוד ועוד ועוד. 

להקשיב ולתרגם כל צורך ודרישה

תהיה זו טעות לקבוע באופן חד משמעי כי רק זה שיודע לשרטט באופן ידני יודע לבצע תכנון בתים פרטיים יותר טוב מזה המבצע תכנון ממוחשב, אך, למען האמת, יש משהו בכך שידע בשרטוט ידני תורם רבות לעבודת האדריכל המודרני ולכן ניתן לראות רבים מהאדריכלים המובילים בארץ המשלבים בין שני אופני השרטוט. 

תכנון בתים פרטיים משמעותו תכנון חיים שלמים לכל בני המשפחה וגם לבעלי החיים המתגוררים יחד בבית. שלב התכנון חשוב מאין כמותו שכן, על פיו יקבע האם בני הבית יהנו ממנו לאורך שנים, או ההפך ואת זה יקבע האדריכל המתכנן – האם ידע להקשיב ולתרגם כל צורך ודרישה בהתאם לאופי בני הבית, או האם בחר דווקא לתכנן בית שאולי נראה טוב, אך אינו פונקציונלי ו/או מתאים למי שגר בו. 

תכנון בתים פרטיים כולל כמובן גם תכנון דלתות וחלונות הבית. אדריכל מוביל ומקצועי יידע לקחת בחשבון את מיקומו של המגרש בהתחשב בשמש ובכיווני הרוח וזאת על מנת שנוכל לנצל את משאבי הטבע לטובתנו ובזכות תכנון בתים פרטיים מדויק, נוכל לחסוך בחשמל בזמן קירור או חימום הבית. 

תכנון בית אינו משהו שעושים בכל יום (בהנחה שאינכם אדריכלים או מעצבי פנים בעצמכם) ולכן, רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, שבו עם עצמכם והעלו על הכתב את "רשימת החלומות" שלכם, לצידה העלו את "רשימת הצרכים". שלבו בין השתיים וצאו לאתר את האדריכל הנבחר שלכם, שיוכל לתרגם את הרשימה הסופית שלכם לכדי בית ממשי, עומד לשנים רבות. 

לתיאום פגישת היכרות, צרו קשר כעת.

ראה עוד: עיצוב בתים | ארכיטקט